Zdrowe i piękne oczy-jak walczyć z najczęstszymi problemami?

Są naszą największą ozdobą, o którą powinniśmy dbać w szczególny sposób. Piękne i zdrowe oczy to dla wielu z nas sprawa bardzo ważna. Odpowiednia pielęgnacja jest tu niezbędna. Dlaczego? Bo oczy każdego dnia narażone są na wiele zagrożeń, z którymi delikatna skóra wokół nich nie zawsze jest w stanie sobie poradzić. Co robić, by móc cieszyć się pięknym spojrzeniem? Oto najważniejsze informacje na temat najczęściej pojawiających się problemów oraz proste i sprawdzone porady, dzięki którym łatwiej będzie pozbyć się takich kłopotów.

Podkrążone oczy

Ciemne obwódki, które pojawiają się pod naszymi oczami, są chyba najczęstszym problemem. Im starsi jesteśmy, tym więcej kłopotów z podkrążonymi oczami. Dlaczego? Wiąże się to z utratą jędrności przez skórę, choć i brak odpowiedniej ilości snu ma wpływ na pojawianie się ciemnych obwódek. Zdrowy sen to najlepszy lek na takie problemy, można też sięgać po specjalne kremy, np. ze świetlika. Pomóc mogą też okłady z rumianku oraz napar z tej rośliny. Wypijany wieczorem, może ułatwić zasypianie, pomoże też zmniejszyć napięcie mięśni i skóry twarzy, zmniejszając tym samym ryzyko powstania ciemnych kręgów od oczami.

Worki pod oczami

To kolejny problem, który wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Jak pozbyć się opuchlizny? Za pomocą okładów. Rewelacyjnie w walce z workami pod oczami sprawdza się ogórek zielony, wspaniałe efekty można też osiągnąć dzięki okładom z wykorzystaniem schłodzonych torebek z herbaty. W walce z tym problemem może się też okazać pomocna drobna zmiana w diecie, polegająca na ograniczeniu ilości soli w codziennym menu.

Gdy oczy są zbyt suche i zaczerwienione

Suche i zaczerwienione oczy nie tylko negatywnie wpływają na nasz wygląd, ale i na samopoczucie. Jak rozwiązać ten problem? Czasem wystarczy zmiana diety. Pamiętajmy, że suche i zaczerwienione oczy często są skutkiem zbyt małej ilości witaminy A w naszej diecie. Marchew i morele, jako cenne źródła beta-karotenu, pomagają nam chronić oczy przed takimi problemami. Dzięki nim nasze oczy nie będą narzekać na brak tak ważnej wydzieliny, a my zapomnimy o tak uciążliwych problemach, jak suchość oraz pieczenie oczu.

Problemy z jęczmieniem

W walce z tym problemem pomocna może się okazać dodatkowa dawka witaminy C. Dzięki niej można zwiększyć naturalną odporność organizmu i lepiej chronić się przed stanami zapalnymi, których skutkiem jest m. in. zakażenie przyczyniające się do problemów z jęczmieniem.

Zdrowe i piękne oczy to cenny skarb, o który każdy z nas powinien w porę zadbać. Odpowiednia pielęgnacja może nam pomóc nie tylko w zachowaniu pięknego wyglądu, ale też w uchronieniu się przed wieloma problemami związanych z jakością życia oraz z samopoczuciem.

Zdrowe i piękne oczy-jak walczyć z najczęstszymi problemami?
5 (100%) 1 głos[ów]