Wszyscy lubimy się dobrze bawić. Zarówno my dorośli, jak i dzieci. Urządźmy kinderbal dla naszej pociechy i zaprośmy jego rówieśników wraz z rodzicami Okazją mogą być urodziny malucha, ale nie tylko. Przyjęcie zorganizujmy z okazji karnawału lub przywitania lata.

Ważne, by dziecko bawiło się dobrze w gronie zaproszonych maluchów. Pierwsze dziecięce party warto urządzić w domu, gdzie dziecko czuję się najbezpieczniej i nie musi oswajać się z nowym miejscem. Wynajęta na tę okazję sala to dobry pomysł dla starszych dzieci. Po pierwsze ustalmy termin przyjęcia. Najlepsze będzie weekendowe popołudnie.
Impreza nie może trwać za długo. Naszemu dwulatkowi i jego małym gościom nawet największa atrakcja znudzi już po godzinie.

Jak zrobić kinderparty?

Przygotujmy ładne zaproszenia, gdy mamy starsze dziecko. Mogą być z kolorowego papieru, ozdobione brokatem lub ładną wyklejanką. Niech dziecko wręczy je zaproszonym maluchom nie później niż tydzień przed balem. Oczywiście my musimy to skonsultować
z ich rodzicami.

Ustalmy menu. Pamiętajmy, że musi być atrakcyjne i kolorowe, ale także zdrowe. Dowiedzmy się od rodziców, jakie są żywieniowe preferencje ich dzieci. Może któreś z nich uczulone jest na konkretne produkty. Zrezygnujmy z tłustego tortu, słodkich kolorowych napojów i czekoladowych przysmaków. Podajmy kolorowe tartinki z serem lub wędliną przygotowane np. na krakersach. Udekorujmy je pomidorkami koktajlowymi, paseczkami papryki oraz plasterkami ogórka czy rzodkiewki. Zamiast tortu podajmy sernik na zimno fantazyjnie przybrany owocami. Kolorowe galaretki i kisiel domowej roboty, chrupki kukurydziane, świeże owoce, owocowe soki i kompot z pewnością zaspokoją apetyt małych gości. Na plastikowej zastawie możemy ponaklejać naklejki ze zwierzątkami lub bohaterami z bajek. Dzieci wtedy nie pomylą swoich talerzyków i kubeczków. Pamiętajmy, miejsce na poczęstunek nie może być w pokoju zabaw. Jedzące dzieci lepiej mieć na oku.

Bal dla dziecka i dla rodziców

Przygotujmy oddzielny bufet. Poczęstujmy ich herbatą i kawą, chłodnymi napojami. Możemy też podać butelkę dobrego wina. Do jedzenia przygotujmy drobne przekąski w postaci serowych koreczków. Podajmy też krakersy, paluszki i świeże owoce.
Udekorujmy mieszkanie. W pierwszej kolejności przygotujmy miejsce do zabawy i dobrze je zabezpieczmy (niestabilne meble, kontakty itp) Gdy nie jest to bal kostiumowy z tematem przewodnim, określającym scenerię, wystarczą kolorowe girlandy z baloników, serpentyny
i dekoracje z krepiny. Dobrym pomysłem będą lampki choinkowe rozwieszone na ścianach. Dla gości możemy przygotować kolorowe czapeczki z ich imionami.

Przygotujmy zabawy i konkursy. Mali goście często wpadają w wir zabawy i zapominają o istnieniu rodziców. Jednak bywa, że atmosferę przyjęcia trzeba trochę rozkręcić. Najlepsze będą zabawy z przedszkola jak „Kółko graniaste” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Maluchy lubią je najbardziej. Dla starszaków zorganizujmy konkursy. Pomysłów na nie jest mnóstwo. Przygotujmy drobne nagrody dla wszystkich i włączmy do zabawy dorosłych. Będzie to cenna lekcja dla rodziców, jak ich dziecko zachowuje się w grupie rówieśników.

Pamiętajmy!

Na urodzinowym przyjęciu dziecka nie może zabraknąć świeczek do zdmuchnięcia. W tym dniu nasza pociecha powinna być szczególnie uhonorowana. Może też warto utrwalić zabawę w postaci kolorowych zdjęć lub filmu. Po latach z pewnością staną się pięknymi pamiątkami.

JK

Kinderparty – dziecięcy bal
Oceń ten post

  • Milka

    Kinderparty to bardzo fajny pomysł, dzieci mogą się wyszaleć i poznać jeszcze lepiej 😉 znacie jakieś zabawy, które można by wykorzystać w takich sytuacjach?

  • studentka

    Świetną zabawą dla dzieci jest twister, więc spróbuj. Na prawdę jest przy tym mnóstwo zabawy 🙂