Katar u niemowlaka - co robić?

Jest chorobą doskonale znaną, którą wielu z nas zwykło ignorować. Niestety, takie podejście do tej choroby może mieć poważne konsekwencje. Choć grypa jest chorobą dość powszechną, brak odpowiedniego leczenia może nieść ze sobą wiele komplikacji. Co każdy z nas powinien wiedzieć na temat tej choroby?

Jak bardzo niebezpieczna jest grypa

Grypa to poważna choroba, za której rozwój odpowiedzialne są wirusy. Szybko przenoszą się one z człowieka na człowieka, prowadząc do wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Choć początkowo grypa może przypominać zwykłe przeziębienie, jej objawy są dość charakterystyczne. Wysoka gorączka, silne bóle głowy oraz mięśni to sygnały, których nie można lekceważyć. Grypa to również takie problemy, jak kaszel oraz katar, którym często mogą towarzyszyć wymioty. Leczenie grypy jest bardzo ważne. Odpoczynek oraz zastosowanie odpowiednich leków to najlepsza metoda na wzmocnienie organizmu i uchronienie się przed możliwymi komplikacjami.

Powikłania po grypie

Powikłania związane z grypą mogą prowadzić do wielu groźnych chorób, w tym do poważnych chorób serca. Na takie komplikacje są w szczególności narażone dzieci oraz osoby starsze, dla których grypa może okazać się wyjątkowo groźną chorobą. Osobom starszym nie bez powodu zalecane są szczepienia przeciwko grypie. Ważna jest też profilaktyka, szczególnie w okresie zimowych. Jakie są jej podstawowe zasady? Ogromne znaczenie ma noszenie ciepłego stroju oraz dbanie o zdrową i pełną witamin dietę. Unikanie kontaktu z osobami chorymi na grypę lub przeziębionymi to kolejna ważna sprawa. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko zachorowania na grypę, która w okresie jesienno-zimowym potrafi dać się porządnie we znaki.

2017 toyota corolla

Grypa u dziecka: co warto o niej wiedzieć?
5 (100%) 1 głos[ów]