Włosy pod specjalnym nadzorem 2

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju środki do włosów w postaci suchych szamponów. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich swojego życia. Cena wacha się od 8 do 25zł za 200ml. Za cenę mniej niż 10 zł możesz przygotować własny suchy szampon i to w znacznej, większej ilość.

Co potrzebujesz?
1. Mąkę ziemniaczaną, puder dla dzieci, talk lub mąka ryżowa (jeśli nie masz jej w domu możesz zmielić ryż na drobny gładki pyłek)
2. Opcjonalnie dla brunetek: kakao (tradycyjne do wypieków bez dodatku cukrów)

Wystarczy zebrać i nałożyć naszą mieszankę lub mąkę na włosy i delikatnie wsmarować w włosy. Aby pozbyć się nadmiaru możemy użyć suszarki do włosów lub przy pomocy grzebienia o dość dużych oczkach. Doskonale chłoną sebum.

Pamiętajmy że suchego szamponu używamy przede wszystkim sporadycznie. Nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów przy pomocy wody i szamponu. Jest to raczej wyście awaryjne na wypadek gdy nie mamy czasu na zwyczajne mycie włosów lub gdy po dniu pracy chcemy odświeżyć naszą fryzurę i lekko podnieść ją u nasady. Korzystajmy więc maksymalnie raz po między myciem włosów. Zbyt częste używanie suchego szamponu może powodować przesuszenie się skóry głowy.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

Jak w domu samemu przygotować suchy szampon?
5 (100%) 3 głos[ów]