Dodatkowa praca w domu na macierzyńskim

I w ciąży, i przez jakiś czas po porodzie trudno jest poświęcić się całkowicie pracy, dlatego młode mamy szczególnie na urlopach macierzyńskich, często szukają sposobu na dorobienie przez internet sposobów na to jest kilka, a choć wszystkie wymagają czasu i energii, warto sobie któryś wybrać.

MLM-y – czyli Multi Level Marketing

Marketing sieciowy, czyli MLM, ma inne oblicza niż Avon i Oriflame. W ten sposób sprzedaje się dziś najróżniejsze produkty i usługi. Większość organizatorów takich programów nie narzuca działania w sieci, ale pozostawia taką możliwość, dzięki czemu możesz poprowadzić mały biznes w branży, w której czujesz się dobrze, a przy tym możesz cały czas być w domu z dzieckiem. Oczywiście przyda się do tego jakaś strona internetowa albo trochę grosza na reklamę, ale ostatecznie ma to być praca, a jak wiadomo od dawna, żeby coś wyjąć, coś trzeba włożyć i w sieci akurat ta zasada niewiele się zmieniła.

Programy partnerskie

Promowanie czyichś usług i produktów także jest niezłym sposobem na parę złotych dodatkowego zysku. Najlepiej płacą oczywiście banki, ale też im najtrudniej pozyskać klientów. Zasada jest jednak wszędzie taka sama: dostajesz indywidualny numer partnera, dodatkowe materiały promocyjne i za każdym razem, kiedy ktoś przy swoim zakupie powoła się na Ciebie, Ty zarabiasz prowizję od kilku do kilkudziesięciu złotych w zależności o paru czynników.

Praca zdalna dziś możliwa jest wszędzie

Najszybciej pracę zdalną znajdują się informatycy, programiści, copywriterzy czy specjaliści od marketingu internetowego, ale oferty pojawiają się także dla osób z innych branż. Co prawda przeszukiwanie różnych portali ogłoszeniowych zajmuje sporo czasu, ale to najczęściej nieźle płatna praca, jeśli weźmiesz pod uwagę, że do jej wykonania często nie są potrzebne żadne wielkie kwalifikacje. Można być nauczycielem, doradcą, nawet lektorem albo osobą obsługująca zamówienia.

Nie daj się nabrać!

Jednym z podstawowych problemów młodych mam jest to, że większość fert pracy w sieci to po prostu śmieć. Od razu sobie wyjaśnijmy jedno – najprawdopodobniej nigdy nikt nie wyśle do Ciebie propozycji mailem z adresu firmowego, jeśli nie udostępniłaś danej firmie swoich danych. To, co znajdujesz w skrzynce – obsługa maili, telefonów, fortuna w kwadrans – to zwyczajny spam. Podobnie zakwalifikuj autosurfy, klikanie w reklamy, maile itp. Nie zarabia się też na wypełnianiu ankiet. Nie da się zarobić tysiąca w kwadrans (a przynajmniej nie powinnaś się na to nastawiać). Kasyna online to nadal kasyna, a nie zakłady pracy, ale już w sportowych możesz poświęcić czas i grać dzięki matematyce, a nie znajomości tabel – tak naprawdę jednak to także nie kwalifikuje się jako praca. Poszukaj prac dla freelancerów i specjalistów: Ci sami dysponują swoim czasem i najczęściej mogą pracować zdalnie. Pamiętaj, że zawsze jest ktoś, kto potrzebuje Twojej pracy – szczególnie jeśli chcesz tylko dorobić, możliwości będziesz miała sporo, natomiast nie zdradzimy konkretnych adresów internetowych, gdzie możesz szukać, bo wiele zależy od branży, a nasza lista z pewnością nie byłaby pełna.

Dodatkowa praca w domu na macierzyńskim
4 (80%) 1 głos[ów]