Kalendarz ciąży

tydzień po tygodniu

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się co dalej? Co się właśnie dzieje w Twoim organizmie?
Sprawdź nasz kalendarz ciąży, w którym dowiesz się tydzień po tygodniu jak będzie przebiegać ten piękny okres w Twoim życiu, jak rozwija się twoje dziecko, jakie powinnaś wykonać badania, a przede wszystkim upewnisz się, że wszystko jest w najlepszym porządku. Nasz kalendarz podzielony jest na trzy trymestry – każdy trymestr zawiera artykuł dotyczący każdego tygodnia Twoje ciąży. Wybierz interesujący Cię tydzień, kliknij i dowiedz się więcej!

Pierwszy trymestr ciąży

1 trymestr ciąży, to okres od 1 do 13 tygodnia. Zmiany w Twoim wyglądanie, nie będą jeszcze szczególnie widoczne, jednak to właśnie w tym okresie wykształcają się najważniejsze narządy u dziecka. Pierwszy trymestr to okres szczególny w którym dopiero oswajasz się z myślą o byciu matką. To okres pierwszych badań i pierwszych planów.
Zobacz jak dbać o siebie i dziecko w tym czasie.

Drugi trymestr ciąży

W drugim trymestrze, Twoje dziecko jest już ukształtowanym człowiekiem. Waży ok 26-33 g i ma ok 6-8 cm długości. To właśnie w tym trymestrze, pojawi się zauważalny brzuszek, a także będziesz w stanie wyczuć już mocniejsze ruchy dziecka.

Trzeci trymestr ciąży

W trzecim trymestrze, zastanawiasz się już z pewnością nad porodem, gdzie jak i kiedy odbędzie się ta najpiękniejsza chwila Twojego życia. To moment, gdy ciąża staje się dość uciążliwa, męcząca a Ty z niecierpliwością oczekujesz ukochanego dziecka.

Zapisz się do newslettera!

Chcesz otrzymywać powiadomienia o najciekawszych wpisach? Regularne informacje o promocjach, konkursach i darmowych gadżetach?

Twoje dane będą bezpieczne. Stosujemy Politykę prywatności oraz certyfikaty SSL