Bielizna na ciążę

Rolujące się rajstopy, zsuwające się z rosnącego brzuszka, majtki z uwierającą gumką, biustonosz, który przed ciążą lubiłaś, a teraz uwiera i uraża wrażliwe w czasie ciąży sutki – to już historia przeszłości.

Dziś bez problemu możesz zaopatrzyć się w specjalne biustonosze z delikatnych tkanin, z szerokimi ramiączkami, bez szwów, albo z ukrytymi fiszbinami. Kupisz majtki z delikatnych, przewiewnych tkanin,
z elastycznym klinem dopasowującym się do rosnącego brzuszka, albo szyte według specjalnego kroju
w wersji pod brzuch. Przydadzą się także majtki i pasy podtrzymujące. Taki pas osłoni brzuch, gdy koszulki okażą się za krótkie.

Bielizna dla przyszłych mam musi spełniać wiele wymagań – od odpowiedniego materiału, z którego jest wykonana, po elastyczne i odpowiednio skonstruowane elementy modelujące sylwetkę. By mieć pewność,
że jest bezpieczna – wybieraj tę, której Instytut Matki i Dziecka wydał pozytywną opinię.
Czym się kierować w wyborze tych produktów?

Jaki biustonosz w czasie ciąży?

W czasie ciąży biust powiększa się co najmniej o 2 rozmiary. Piersi są ciężkie, co sprawia, że póżniej mają tendencje do obwisłości. Jeśli chcesz tego uniknąć, wybierz odpowiedni stanik.
Zacznij od wyboru dobrego rozmiaru. Zmierz ciasno obwód klatki piersiowej pod biustem. Najlepiej zrób to na wydechu. Ponieważ obwód w biustonoszach jest regulowany i wykonany z elastycznej tkaniny, od uzyskanego pomiaru odejmij 5 cm i zaokrąglij wynik w dół. Potem zmierz, tym razem lużno obwód klatki piersiowej na linii piersi. Skrzyżowanie tych dwóch pomiarów pozwoli ci, na podstawie tabel uzyskać informację – jaka jest głębokość miseczki.

Miseczka musi obejmować cały sutek. Nie może go uciskać, ale też nie powinna być za luźna. Jeśli wybierzesz model z fiszbinami, masz do wyboru fiszbiny ukryte albo tytanowe, które są bardzo elastyczne i pod wpływem ciepła dopasowują się do sylwetki. Fiszbiny nie mogą być za krótkie, bo będą deformowały i urażały piersi.
Warto wybrać biustonosz wykonany z naturalnych, przewiewnych tkanin i zrezygnować w tym okresie
z koronek, ktore urażają nadwrażliwe w tym okresie sutki. Możesz poszukać modeli bezszwowych.
Pamiętaj, że najlepiej dokonać wyboru po przymiarce. W czasie mierzenia zapnij biustonosz na środkową haftkę.

Majtki, rajstopy, getry w czasie ciąży

Masz do wyboru figi z klinem i pod brzuch, bokserki, rajstopy z ciążowym klinem i getry.
Kupuj w specjalistycznych sklepach. Produkty nabyte na bazarku, mogą zawierać toksyczne barwniki,
lub składniki tkanin, z których są uszyte.
Przy wyborze majtek – najlepiej sprawdzą się te bezszwowe. Szukaj tych, które są uszyte z miękkich, naturalnych, przewiewnych tkanin, lub przynajmniej mają wszyty w kroku bawełniany klin. Syntetyki nie wchłaniają potu. W wilgotnym i ciepłym środowisku łatwiej dochodzi do zakażeń pochwy i dróg moczowych.

Bielizna na ciążę
5 (100%) 1 głos[ów]

  • kitek

    Co do biustonosza się zgodzę, ale rajstopy, szczególnie te uciskające moim zdaniem nie spełniają swojej roli.

  • chanel

    To zależy Kitek. Bielizna dobrze dobrana na prawdę świetnie spełnia swoje zadanie, w przeciwnym razie może więcej zaszkodzić niż pomóc.